3 трендові текстури в кондитерських виробах, випічці та шоколаді

30 квіт. 2024

Retail
Cross-category
Patisserie
Hospitality
Trend Updates
Artisans
Hype & Trend Signal
Chocolate
Блог
Taste Tomorrow
Маркетингові дослідження
Foodservice
Industry
Bakery
Trend
Chocolatiers
Розробки та інновації

У Taste Tomorrow ми пропонуємо постійну підтримку та натхнення для харчової промисловості, базуючись на комплексному постійному аналізі споживачів. Згідно з нашими останніми даними, текстура стала центром уваги споживачів, викликаючи їхній інтерес і формуючи їхні вподобання. Від пончиків з липкою начинкою до круасанів розміром XXL і надзвичайно пухких булочок бріош, текстура визначає вибір споживачів сьогодні.

Хочете застосувати інноваційні та інстаграмні текстури відповідно до вподобань споживачів? Надихніться цими трьома сенсорними враженнями:

1. Жувальна текстура

Трохи довше жування для більш тривалої насолоди 

Популярний рецепт кармельного печива гочуджанг від New York Times Cooking швидко став вірусним після публікації. Не лише завдяки поєднанню гострого та солодкого смаків, а й завдяки чудовій консистенції: хрусткій зовні та жувальний всередині. Хоча жувальні консистенції традиційно займали другий план у західній випічці, популярність жувальної випічки та тістечок зараз зростає. Попит на куїнь-аманн, пончики моті та пао-де-кейо (бразильський сирний хліб) доводить зміну споживчих уподобань і прагнення до більш різноманітних і задовільняючих досвідів їди.

Особливо в США, Великобританії, Канаді, Індії та Австралії зростає любов до жувальної випічки. Цей зсув частково став результатом глобальних кулінарних впливів, згадайте японські мочі, тайванський bubble tea та індонезійський куе ляпіс. Привабливість жувальних консистенцій полягає в їх здатності пропонувати більш тривалий і приємний досвід їди, дозволяючи смакам затримуватися на піднебінні. Це забезпечує більше задоволення від випічки.

Ще одним аргументом для появи жувальних текстур є популярність класичного канеле. Цю типову французьку випічку з хрусткою підпаленою карамельною скоринкою та жувальним внутрішнім шаром було оновлено в корейських пекарнях. Вони почали наповнювати канеле, щоб додати ще більше текстури та смаку. Тренд поширився до таких пекарен як Kudo в Мельбурні, що продає начинені канеле з цікавими смаками, такими як пандан і таро, Ferrero Rocher, матча та жасминовий чай з персиком і малиною.

2. Листкова текстура

Делікатні шари пропонують максимальне задоволення

Чи існує щось приємніше, ніж розривати круасан? Золотава скоринка розкривається, відкриваючи нескінченні шари масляного листкового тіста. Привабливість пластівчастої текстури полягає в її ніжній шаруватій консистенції, яка легко кришиться або ламається, коли ви її надкушуєте, створюючи мультисенсорний досвід. Ця унікальна текстура покращує загальне враження від їжі, додаючи складності та глибини смакам, а також залучаючи почуття своїми візуальними та тактильними якостями. Численні дуже успішні та видатні гібридні тістечка та хлібобулочні вироби, які досягли вірусного статусу, мають спільну рису: вони втілюють пластівчасту текстуру, що нагадує класичні творіння, такі як круасани.

Наразі онлайн-аудиторія захоплена величезним XXL-круасаном за £25, що вдвічі більше, ніж ті, які можна побачити у TikTok. Гігантський розмір творіння Філіпа Контічіні робить його ще й більш шаруватим. Інший тренд - це плаский круасан або розчавлений круасан, який походить з Кореї, але вже став популярним далеко за її межами. Сире тісто покривається цукром і прокладається між двома деками для створення плоскої хрусткої карамелізованої поверхні, яка потім занурюється в шоколад.

But the appeal of flakiness can be found in wider applications than the croissant alone. Але привабливість шаруватості можна знайти в більш широкому застосуванні, а не тільки в круасані. Ми також помічаємо не солодкі пальм'є з такими начинками, як бекон, сир, песто або карамелізована цибуля. Ще один приклад - популярність панкейків з зеленою цибулею, так само як такі ж вірусні перевернуті листкові тарти. Усі ці ласощі захоплюють споживачів візуальною привабливістю нескінченних шарів і неймовірним відчуттям, коли їх кусаєш.

3. Змішування текстур

Гібрид стає сенсорним

Випічка-гібрид сама по собі є товарною категорією, але попередні тренди зазвичай зосереджувалися на форматі: згадайте крафіни, крофлі та пончики-мочі які грають зі специфічною формою випічки. Зараз ми переживаємо зсув до гібридів, які об’єднують суперечливі текстури.

Візміть до прикладу cookie dough croissant (круасан з тістом для печива) чи ‘crookie’. Цей TikTok-тренд не представляє класичний круасан у новій формі. Інновація походить від поєднання круасана з напіввипеченим тістом для шоколадного печива. Листковий круасан, наповнений м’яким тістом для печива та хрусткою шоколадною стружкою, покритий хрустким печивом. 

Те саме стосується піцци-капкейку, яку можна знайти у відділах заморозки в супермаркетах по всій території США після появи в телевізійному шоу Shark Tank. На упаковці пікантна закуска описана як «листкова, масляниста, тістоподібна», але маркетинг зосереджується на іншому текстурному аспекті: неймовірно тягнучому сирі. Обидва ці хлібобулочні творіння є результатом суміші, зосередженої на текстурах, що пропонує споживачам приємний і несподіваний досвід їди.

Міленіали купують текстуру

Найважливішою аудиторією для хліба, шоколаду та кондитерських виробів, орієнтованих на текстуру, є міленіали - найбільш сміливе покоління в цьому відношенні. Згідно з дослідженням Innova Market Insights, 68% міленіалів стверджують, що текстура впливає на їхні рішення про покупку. Але текстура взагалі дуже важлива. Майже половина споживачів стверджують, що «їх більше хвилює про текстуру, ніж список інгредієнтів харчового продукту». Тому переконайтеся, що ви звертаєте особливу увагу на хрусткість, жувальність, гладкість або шаровість вашого наступного творіння.

Про Taste Tomorrow

Taste Tomorrow є найбільшою у світі екосистемою для розуміння споживачів у хлібопекарскій, кондитерській та шоколадній промисловості. Постійне відстеження поведінки та вибору місцевих і глобальних споживачів дає цінну, глибоку інформацію. Ми можемо використовувати цю інформацію, щоб відстежувати розвиток трендів і виявляти нові. Дізнайтеся більше про нашу методологію.

Related Articles