Ми прагнемо позитивно впливати на суспільство та навколишнє середовище й не спиймаємо цю відповідальність легковажно. Для забезпечення виконання наших обіцянок і зобов'язань перед вами та майбутніми поколіннями ми обрали збалансовану та сталу операційну модель. Ми робимо все, що в наших силах, аби стати вуглецево-нейтральною компанію, що відповідально використовіє водні ресурси та максимально знижує кількість шкідливих відходів діяльності.

Вуглець

Нам вдалось скоротити викиди CO2 на 24% порівняно з стандартним показником у світі (базовий рівень 2016 року). Однак, щоб досягти нульових викидів і в 2025 році стати вуглецево-нейтральною компанією, нам потрібно зусередитись на трьох ключових елементах.

1. Енергоефективність

Коли енергія використовується ефективно, для виконання тієї ж роботи потрібно меньше енергії й меньше ії розтрачується. Досягти цього можна через новітні технології, оптимізацію процесів, рекуперацію енергії та якісне ведення господарської діяльності. В 2021 році компанія Пуратос інвестувала в 13 проектів з енергоефективності.

Наприклад, смарт мережа гарячої води та газова когенераційна установка в Грут-Біжгарден є безумовно найбільшим енергозберігаючим проектом, який коли-небудь реалізовувала компанія Пуратос. Зараз за рахунок когенерація виробляється 65% електроенергії та 30% тепла. Крім того, нові лінії для виробництва маргаринів та спеціальних жирів, які були спроектовані на виробництво без використання пару для цілей енергозберігання, вони нагріваються безпосередньо за допомогою нової центральної мережі гарячого водопостачання заводу.

2. Відновлювані джерела енергії

Відновлювальна енергія походить від вуглецево нейтральних джерел. До джерел відновлювальної енергії відносять, наприклад, енергію сонця та вітру, енергію дощу, приливів і хвиль, енергію геотермальних джерел.

Ми розуміємо наскільки позитивним може бути вплив на навколишнє середовище від переходу на відновлювані джерела, саме тому прагнемо збільшити їх використання. Наразі ми встановили 25 000 м² сонячних панелей на наших виробничих майданчиках у 6 країнах і плануємо побудувати ще на 25 об’єктах. Це дозволить нам виробляти 71% електроенергії для власних потреб. Крім того, вже сьогодня Пуратос в Бельгії, США, Іспанії, Китаї, Мексиці, Росії та Бразилії 100% використовує лише відновлювальну енергію. До 2023 року всі наші заводи працюватимуть на відновлюваних джерелах енергії.

3. Компенсація вуглецю

Замість компенсування викидів вуглекислого газу, купуючи відповідні сертифікати, компанія Пуратос обрала більш складний шлях - ми посадили дерева. Висадка дерев - ефективний спосіб уловлювання вуглецю. Ми робимо це на плантаціях какао, які беруть участь у нашій програмі Cacao-Trace, де багато фермерів традиційно вирощують лише один вид дерев: какао-дерево!

Враховуючи важливість біорізноманіття на плантаціях, ми навчаємо фермерів, що є учасниками програми Какао-Трейс, як правильно саджати різні види дерев на плантаціях какао: тіньові дерева, такі як, наприклад, галіпові дерева або фруктові дерева, такі як, помело. Обидві сторони, як фермери, так і Пуратос виграють від подібної сільськогосподарської моделі.

Дерева вловлюватимуть CO2, допомогатимуть нам досягти нашої амбітної мети, а також будуть приносити користь нашим фермерам трьома шляхами:

  • Тіньові дерева захищають какао-дерева від сильних дощів та зберігають біорізноманітність на плантаціях, що покращує запилення дерев і приводить до збільшення врожаю.
  • Фермери отримують додатковий дохід, продаючи фрукти.
  • Тіньові дерева удобрюють ґрунт, таким чином фермери повинні витрачати меньше коштів на добрива.

Вода

Ми вдосконалили свої потужності очищення стічних вод і зменшили споживання води. Також ми завершили і ввели в експлуатацію новий анаеробний реактор у Бельгії  та нову очисну станцію у В’єтнамі, а також розпочали будівництво ще однієї в Індонезії.

Наші викиди стічної води в місцеві річки безпечні для риб і корисні для навколишнього середовища. Для наглядності ми побудували декілька рибних ставків по всьому світу, щоб довести якість нашої води після очищення стічних вод і перед спуском у річки.

відходи

Боротьба Пуратос проти відходів 

Наша мета - до 2025 року зробити всі наші вхідні та вихідні пакувальні матеріали повністю придатними для вторинної переробки або повторного використання. Всю упаковку, що не піддається переробці, буде замінено, до цього ж ми уникатимемо надмірної упаковки для нашої продукції, зберігаючи якість та термін придатності продуктів. Всередині компанії ми повторно будемо використовувати пакувальні матеріали максимальну кількість разів .

Бути на крок попереду 

В своїх зобов'язаннях ми хочемо бути на крок попереду, ще одним викликом для нас є до 2025 року 100% використання всіх картонних та дерев'яних пакувальних матеріалів лише з екологічно чистих матеріалів відповідно до сертифікатів FSC та PEFC.

Окрім упаковки, ми також зосередимося на харчових та нехарчових відходах, що утворюються під час наших виробничих процесів. Наша компанія вирішила, що після 2030 року на сміттєзвалище не потрапить жодних відходів нашої компанії,  ми вдосконалюємо наш процес сортування, щоб забезпечити максимальну цінність кожного матеріалу, що використовуються в компанії.

Краща Планета

Ми в Пуратос розуміємо як важливо дбати про нашу планету. Ми повторно використовуємо та переробляємо стільки це можливо, зберігаємо наші ліси та біорізноманіття. Крім того, ми прагнемо виробляти наші продукти таким чином, щоб мінімізувати вплив на планету Земля.

Відповідальний підбір джерел постачання

Ми на 100% віддані відповідальному підбору джерел постачання і гарантуємо, що співпрацюємо та підтримуємо відкритий діалог з партнерами, які беруть участь у нашому ланцюжку поставок.