Так як споживачі заново відкривають для себе поживну цінність хліба, зростає попит на прозорість, простоту і автентичність. Отже етикетки хлібу все частіше і частіше є «чистими» («clean label»). Споживачі також шукають більше зерен і насіння, щоб покращити поживну цінність. Але вони хочуть вийти за межі цього. «Хліб на заквасці» став улюбленим хлібом у ковідну кризу, так як він став частиною здорової дієти – третім після «хлібу, багатого на клітковину» і «хлібів із більшою кількістю насіння», перевершуючи хліб «з високим вмістом білків і низьким вмістом солі» і хліб «без глютену». Це заохочує все більше пекарів переосмислити саму сутність їхнього хлібу, а саме – як він ферментований.
Як правило, тривала ферментація – біля 20 годин – призводить до більш преміальних характеристик хлібу. Добре виконана тривала ферментація забезпечує хлібу рустикальний вигляд на кірці та більш відкритий «воскоподібний» м’якуш, що має більш згуртовану, вологу, пружну структуру і багатий смак.
Такі рустикальні хліби черпають натхнення з минулого. Протягом тисячоліть пекарі покладалися на природну ферментацію закваски, яка повільно заквашувала їхній хліб. Популярність закваски зростає вже багато років, але зважаючи на те, що великі пекарні запускають свої власні довго ферментовані хліби на заквасці, зрозуміло: закваска тут, щоб залишитися, і обіцяє грати значну роль у хлібопеченні майбутнього.
Адаптація подовженої ферментації – це мистецтво, що треба опанувати, і науку, яку треба вдосконалювати. Пам’ятайте: причиною, з якої закваска мало не зникла з ринку, була її складність і те, наскільки важко було її контролювати, порівнюючи зі зручністю пекарських дріжджів. Протягом тривалої ферментації тісто природньо наповнюється газом для створення щільної, відкритої структури, повної смаку. Контроль температури і часу життєво важливий, і як тільки тісто повністю ферментоване, важливо обробити його дуже обережно. Щоб досягти вигляду хлібу, зробленого вручну, пекарі мають адаптувати їхні пекарські технології для обробки цього липкішого, більш газованого, довго ферментованого тіста.
Ви майстри випікання вашого хлібу, а у керуванні ферментацією ваших заквасок можете покластися на нас. Розуміючи кожен аспект природної ферментації, ми гарантуємо постійність, якої ви потребуєте, і різноманітність смаків, яку очікують споживачі. Цю експертизу ми також можемо прикласти до цільних зерен, створюючи ексклюзивні ферментовані Пророщені Зерна.
Нові дослідження, проведені професором Марко Ґоббетті, показали, що вибір між комерційними пекарськими дріжджами і закваскою не тільки впливає на об’єм, смак і текстуру хлібу, але також може мати значний вплив на його засвоюваність. Як наслідок, Puratos працює над коротко- і довгостроковими проектами, що принесуть на ринок високоякісні інгредієнти, корисні для кишечника, що відповідатимуть попиту споживачів на ще здоровіший хліб. Таким чином, користь довгої ферментації і закваски для здоров’я буде більш зрозумілою і привабливою.
У підсумку, можливо контролювати кожен аспект процесу, готуючи тривало ферментовані хліби на заквасці.